KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16274143
nr 1627 4143
Henning Malmström
(1890-1968), Sverige
Blomsterstilleben. Signerad, daterad -45. Blandteknik, 90x71 cm, yttermått inklusive ram: 110x91 cm
Henning Malmström, svensk målare och skulptör född 1890, död 1968.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 10 juni 2024
kl 20:50:29
6/6 21:41:56
3.000 kr
9/6 16:01:59
Henning Malmström
Läs mer om Henning Malmström